top of page

Izstāde viesnīcā TwoWheels

Fotogrāfiju izstādē bija apskatāmi deviņi stāsti. Stāstos parādītas cilvēku emocijas un piedzīvotais viesojoties viesnīcā. Fotogrāfijās attēlotās situācijas ir gan amizanti smieklīgas, gan patiesi traģiskas. No maza bērna blēņām līdz pat Afganistānā dienējošā karavīra pārdzīvojumiem. Izstāde bija performance, jo fotogrāfijas bija papildinātas ar attiecīgu skaņu un atribūtiku un stāstu. Atklāšanas dienā apmeklētājs varēja iejusties, katrā stāstā pats. Izstāde bija nebijis projekts Latvijā un tika atzinīgi novērtēts. Veidojot šo izstādi vairāku mēnešu garumā, pats guvu milzīgi gandarījumu no padarītā un augstu novērtēju cilvēkus,kas tika iesaistīti un palīdzēja īstenot šo projektu.


Autors: Sandis Lazda / Izstādes vieta : viesnīca Two Wheels , Baložu iela 12, Rīga /

Vīns un uzkodas: Dēkainis


IZSTĀDES STĀSTI

GRIBĒJA KĀ LABĀK, SANĀCA KĀ VIENMĒR

Meitenes ieradās viesnīcā, lai laicīgi sagatavotos savam priekšnesumam. Protams, kā jau jaunībā notiek, iepriekšējā vakarā meitenes apmeklēja Vecrīgu un gulēt aizgāja ilgi pēc pusnakts. No rīta pamostoties, viena no meitenēm pamanīja, ka laiks ir krietni pāri vēlamajam, lai sapostos koncertam. Līdz uzstāšanās mirklim atlicis vien 40 minūtes. Ar moci būs noteikti ātrāk!

VIENS PRET VIENU

Hosteļa istabiņā apmetās 2 jaunieši, kuri viens otru nepazina, jo viesnīcā pārējie numuriņi bija aizņemti. Nakts vidū viens no puišiem krāca tik neiedomājami, ka otrs jaunietis nesavaldījās un izvērtās nopietns kautiņš. Paradokss ir tajā, ka puisis, kurš uzsāka kautiņu, nezināja ka krākšanas vaininieks ir bokseris. Puisim šis notikums beidzās ar traumatoloģijas punktu.


BĒGOT NO SEVIS

Jauns, nepilngadīgs puisis, kas kritis narkotisko vielu nežēlastībā. Bēguļojot no mājām, pametis skolu, draugu loks ir nomainīts ar sev līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kuri arī cīnās ar zaļo pūķi. Viesnīcā viņš nokļūst, lai izgulētos. Taču zinot, ka pārvarēt sajūtu, ko rada fiziskās ciešanas, kad kārtējā deva nav saņemta, nav iespējams. Viss sākas no gala. Vēlme pēc baudas un eiforijas sajūtas ir nepārvarama... un puisis atkal iet uz pilnu banku...VĪRI TO NEZINA

Meitenes šajā viesnīcā iegriežas diezgan bieži. Neskatoties, ka abas ir precētas, šis ir viņu noslēpums. Meitenes tiekas parasti piektdienās. Neteikdamas un nevienam neko nepaskaidrodamas, tās paņem kā vienmēr pudeli šampanieša un līdz pat rītam nododas divvientulībai...
PIECAS STUNDAS DIVATĀ

Stāsts par ‘ļoti’ paklausīgiem brāļiem. Kamēr mamma baudīja teātra izrādi, bērni tika atstāti viesnīcas istabiņā vieni. Ko tas nozīmē bērniem? Darīt, ko vēlies, trakot cik vēlies veselas piecas stundas. Dauzoņas izpaudās uz visiem 100 % līdz pilnīgam spēku izsīkumam. Tikai šoreiz viena laime - mammai nebūs jātīra!


DROSME CAUR SĀPĒM

Sāpes un spriedze, ar kurām karavīrs cīnās un ko radījis karš, ir šī jaunā cilvēka emocijas un sajūtas. Bildē redzamais puisis ir dienējošs karavīrs, kuram nācās piedalīties kaujā - vienā no Afganistānas karstākajiem punktiem. Karojot puisim nācās redzēt kā acu priekšā tika nogalināts viņa labākais draugs. Ceļā uz mājām iegriezās viesnīcā, lai mazinātu emocionālo spriedzi, viņš ķeras klāt vieglākajam un pieejošākajam veidam dotajā brīdī - viņš apreibinās. Alkohols noņem emocionālo saspringumu, taču vai likt ieroci pie galvas ir pareizais risinājums?


VAIRĀK NEKĀ ĻAUTS

Pavisam ierasts notikums viesnīcas dzīvē ir ballītes. Šis stāsts bija par kādas meitenes 21 gadu jubilejas svinībām. Jaunieši dziedāja, dejoja kā arī mazliet jautrībai iedzēra. Svinības izvērtās skaļas, pateicoties jauniešiem un to muzikālajiem talantiem. Tika pārkāpti viesnīcas noteikumi - trokšņot pēc pusnakts ir aizliegts. Blakus numuriņā dzīvojošais īgņa izsauca policiju. Jauniešiem nekas neatlika kā izkāpt pa logu un bēgt. Tie nekādi nevarēja pieļaut, ka dzimšanas dienas svinības izjauktu negatīvi noskaņotie policisti.


LIKTENĪGIE MIRKĻI

Ir pienākusi meitenes dzīves skaistākā diena – kāzas. Emociju pārņemta līgava gatavojās šai nozīmīgai dienai. Kleitai, kurpēm, frizūrai - tam visam jābūt šodien nevainojamam. Satraukums un saviļņojums, pārdomas un gaidas, ir līgavas šīs dienas sabiedrotie. Laimīgais līgavainis būs klāt jau pavisam drīz.ASTOŅSIMT PIRMAIS

Izmircis, nosalis un piekusis motociklists bija braucis nakti vairāk kā 600 km. Pasaules apceļotājs, kurš ceļo ar moci, ir ieradies viesnīcā, lai atrastu geocaching slēpni. Geocaching – viena no populārākajām orientēšanās spēlēm – ir arī šīs viesnīcas sastāvdaļa. Ceļotāja kontā šis jau ir 801. slēpnis. Līdzi ceļotājam ir karte, kurā viņš atzīmē jau nākamo galamērķi.

Comments


bottom of page